Pořídit si vlastní byt nebo dům a nebýt už závislí na pronájmech je snem mnoha lidí. Většinou ale nemají dostatek financí a ke splnění snu o bydlení je potřeba i hypoteční úvěr. Vybrat ten nejvýhodnější ale může být pro laika náročné, vyplatí se proto spolupracovat s odborníkem.

Zatímco klasický úvěr je krátkodobý, hypotéka nabízí výhodnější úrokové sazby, delší dobu splácení až po několik desetiletí a je určena primárně na nákup nemovitosti. Podmínky a požadavky různých bank a finančních institucí se odlišují, zorientovat se v nabídkách a vybrat tu nejvýhodnější přesně pro vaše potřeby však vyžaduje znalosti a zkušenosti. Pro získání základního porovnání s ohledem na výši měsíční splátky a délku splácení lze využít srovnávač hypoték, další kritéria je však nutné porovnat samostatně. To může znamenat mnoho hodin komunikace s bankami a pročítání podmínek, kterým navíc ne všichni dobře rozumí.

Ušetřit čas i starosti vám může spolupráce s finančním poradcem, který má potřebné zkušenosti i znalosti nabízených produktů, dokáže posoudit vaše potřeby a finanční situaci i do budoucna a vybrat nejvýhodnější hypotéku podle vašich individuálních požadavků. Pomoc odborníka se hodí i pokud máte nestandardní nároky, například chcete nejdříve prodat byt a splatit k němu hypotéku a se zbylými financemi pořídit dům s novou hypotékou. Finanční poradce dohlédne na správné vyplnění formulářů, zajistí potřebné dokumenty a podklady, vysvětlí možná úskalí a rizika vybrané nabídky hypotéky a dohlédne, aby celý proces proběhl bez problémů.

Není v lidských silách rozumět všemu a orientovat se ve všech oborech. Tam kde si nejste jistí, je mnohem efektivnější obrátit se na profesionály a nechat si poradit. Stejné je to i u výběru nejvýhodnější hypotéky, protože většina lidí se neorientuje ve všech podmínkách a požadavcích, které banky mají. Spolupráce s finančním poradcem usnadní celý proces a ušetří vám čas i starosti.