Stres je každodenní součástí našich životů. Plyne z osobního i pracovního života, navíc nepřidá ani současná ekonomická situace, kdy ceny zůstávají na astronomických číslech. Rozhodně není vhodná doba pro nenadálé výdaje, ke kterým může snadno dojít. Vlivem roztržitosti nebo neopatrnosti se může každý dostat do situace, ze které vyplyne uhradit škodu. Někdy může jít o nechtěnou nehodu v kavárně, jindy o poškození něčího majetku na dovolené či úraz jiné osoby při rekreačním sportování. Ve všech těchto případech je jistotou jedině správné pojištění.

Opatrnosti není nikdy dost

Říká se, že „strach má velké oči“. Bohužel platí rovněž, že „opatrnosti není nikdy dost“. Nehledě na rčení musí každý dávat pozor, ale nejen na sebe a své věci, ale musí být pozorný rovněž vůči ostatním a chovat se vždy tak, aby nedošlo k poškození cizího majetku nebo ke zranění druhé osoby. Současně se nikdo neobejde bez vhodného pojištění, které pomůže při nenadálých událostech. Shodit drahou televizi v obchodu s elektronikou? Jistě nejde o běžnou situaci, ale stačí zavrávorat a dojde k neštěstí. Obdobně jako při lyžování, kdy stačí málo a srážka s jiným lyžařem je nevyhnutelná.

Povinnost uhradit škodu

Ve všech případech musí dotyčný uhradit škodu. Zatímco televize může stát několik desítek tisíc, u zranění už jde o statisíce, o miliony, když k takovému střetu dojde v zahraničních horách. To je důvod, proč SV pojišťovna nabízí pojištění odpovědnosti za škodu ve čtyřech variantách, kdy se liší pojistná částka. Ta může být 3, 5, 7 či 10 milionů korun, což se vyplatí zejména rekreačním sportovcům, kteří nedají dopustit na lyžovačku v rakouských nebo francouzských Alpách.

V pohodě celá rodina

Mít jistotu, že se nic nestane, nemá nikdo. S pojištěním odpovědnosti se nemusí ale nikdo bát, že přijde o veškeré úspory. Bonusem tohoto pojistného produktu je, že se vztahuje na všechny členy domácnosti, k tomu má pojištění celosvětovou platnost. Pojištění občanské odpovědnosti se může uzavřít samostatně nebo jako připojištění k majetkovému pojištění Bezpečný domov PLUS, také ke zdravotnímu pojištění WELCOME a k pojištění odpovědnosti pilota.