Potřebujete co nejrychleji novou obchodní společnost a chcete se vyhnout komplikovanému procesu jejího zakládání i nákladům na právního poradce? V takovém případě je ideálním řešením nákup ready-made společnosti od prověřeného prodejce! Ušetřený čas se jistě bude hodit při promýšlení obchodního plánu do budoucna.

Ready-made společnost

Ready-made společnost je možné charakterizovat jako firmu, která je založena v obchodním rejstříku. Měla by disponovat názvem, sídlem, jednatelem, identifikačním číslem a plně splaceným základním kapitálem. Zásadní vlastností je skutečnost, že nevyvíjí obchodní činnost, ale vznikla jen z důvodu prodeje konečnému zákazníkovi.

Podmínky úspěšného prodeje ready-made firmy

Převod ready-made firmy by neměl být komplikovaný. Zkušený prodejce je schopen ještě před jeho uskutečněním upravit její podobu a přizpůsobit ji co nejvíce představám klienta.

V úvahu připadá doplnění předmětu činnosti nebo vyplnění žádosti o koncesovanou živnost. Ze strany nákupce prodejce obvykle potřebuje název vybrané ready-made společnosti, osoby společníků, předmět podnikání a statutární orgány.

Je pochopitelné, že pro bezproblémovou transakci by měla nejdříve proběhnout úvodní konzultace, na níž si obě strany vzájemně vyjasní své představy.

Ready-made společnosti u nás fungují od roku 2001

Firmy, které realizují prodej ready-made společností, mají zpravidla ve svém portfoliu akciové společnosti, společnosti s ručením omezeným i evropské společnosti. Trh s těmito společnosti má u nás již poměrně dlouhou tradici, když poprvé se lze s tímto typem prodeje setkat již v roce 2001.

Zajímavý je údaj, že mezi roky 2004 – 2006 už na českém trhu existovalo okolo 2 500 prodaných ready-made firem, když danou služby využívaly primárně advokátní kanceláře a investiční a developerské společnosti.

Dispozice s ready-made společností

S ready-made společností je zpravidla možné disponovat od konání valné hromady společnosti, na níž je odvolán stávající jednatel a zvolen nový. Současně zde je odsouhlasen převod obchodního podílu. Valná hromada může nabýt podobu notářského zápisu, když zápis trvá nejméně 5 dnů.

Příjemným bonusem při nákupu ready-made společnosti je lukrativní sídlo

Každý, kdo si kupuje ready-made společnost, musí vyřešit i problém sídla společnosti. To je důležité kvůli potenciálnímu přeposílání pošty, ale i pro případné využití reprezentativních zasedacích místností k jednání s významnými klienty.

Příznivou informací je jistě skutečnost, že existují firmy, které jsou schopny umístit sídlo prodávané ready-made společnosti na lukrativní adresu v centru Prahy, když příznivým bonusem je možnost využití služeb sekretářky. Minimální náklady na provoz celého sídla jsou samozřejmostí.