Potřebujete co nejrychleji novou obchodní společnost a chcete se vyhnout komplikovanému procesu jejího zakládání i nákladům na právního poradce? V takovém případě je ideálním řešením nákup ready-made společnosti od prověřeného prodejce! Ušetřený čas se jistě bude hodit při promýšlení obchodního plánu do budoucna.

Ready-made společnost

Ready-made společnost je možné charakterizovat jako firmu, která je založena v obchodním rejstříku. Měla by disponovat názvem, sídlem, jednatelem, identifikačním číslem a plně splaceným základním kapitálem. Zásadní vlastností je skutečnost, že nevyvíjí obchodní činnost, ale vznikla jen z důvodu prodeje konečnému zákazníkovi.

Podmínky úspěšného prodeje ready-made firmy

Převod ready-made firmy by neměl být komplikovaný. Zkušený prodejce je schopen ještě před jeho uskutečněním upravit její podobu a přizpůsobit ji co nejvíce představám klienta.

V úvahu připadá doplnění předmětu činnosti nebo vyplnění žádosti o koncesovanou živnost. Ze strany nákupce prodejce obvykle potřebuje název vybrané ready-made společnosti, osoby společníků, předmět podnikání a statutární orgány.

Je pochopitelné, že pro bezproblémovou transakci by měla nejdříve proběhnout úvodní konzultace, na níž si obě strany vzájemně vyjasní své představy.

Ready-made společnosti u nás fungují od roku 2001

Firmy, které realizují prodej ready-made společností, mají zpravidla ve svém portfoliu akciové společnosti, společnosti s ručením omezeným i evropské společnosti. Trh s těmito společnosti má u nás již poměrně dlouhou tradici, když poprvé se lze s tímto typem prodeje setkat již v roce 2001.

Zajímavý je údaj, že mezi roky 2004 – 2006 už na českém trhu existovalo okolo 2 500 prodaných ready-made firem, když danou služby využívaly primárně advokátní kanceláře a investiční a developerské společnosti.

Dispozice s ready-made společností

S ready-made společností je zpravidla možné disponovat od konání valné hromady společnosti, na níž je odvolán stávající jednatel a zvolen nový. Současně zde je odsouhlasen převod obchodního podílu. Valná hromada může nabýt podobu notářského zápisu, když zápis trvá nejméně 5 dnů.

Příjemným bonusem při nákupu ready-made společnosti je lukrativní sídlo

Každý, kdo si kupuje ready-made společnost, musí vyřešit i problém sídla společnosti. To je důležité kvůli potenciálnímu přeposílání pošty, ale i pro případné využití reprezentativních zasedacích místností k jednání s významnými klienty.

Příznivou informací je jistě skutečnost, že existují firmy, které jsou schopny umístit sídlo prodávané ready-made společnosti na lukrativní adresu v centru Prahy, když příznivým bonusem je možnost využití služeb sekretářky. Minimální náklady na provoz celého sídla jsou samozřejmostí.

Předchozí článekCo přináší zaměstnávání cizinců českým firmám?
Další článekJak ušetřit při platbách kartou
PR články, Linkbuilding (Zpětné odkazy) je SEO nástroj k zviditelnění vašeho webu. Linkbuilding (budování zpětných odkazů) SEO nástroj, pro publikaci PR článků. Zpětný odkaz PR článek Publikace PR článků PR články - publikujeme pouze na kvalitních webech. SEO nástroj, pro publikaci PR článků.