Ať už kartou platíte nebo ne, nejspíš jste netušili, že tímto způsobem můžete ušetřit peníze. A to se zejména v současné situaci hodí. Ušetřit můžete už jen díky své bance, která vám při platbě kartou třeba promine poplatek za vedení účtu nebo vám zúročí peníze na účtě. My však přinášíme ještě další tipy, které ocení každý šetřílek.

Využívejte cashbackové portály

Cashbackových portálů existuje spousta, asi nejrozšířenější je však nejspíš Tipli. Tento tip využijete zejména v případě, že nakupujete přes internet. Po registraci na cashbackovém portálu se prokliknete do vámi vybraného obchodu, ve kterém klasicky nakoupíte a zaplatíte kartou. Později se vám na váš účet načtou peníze, které jste ušetřili. Vrátit se vám může skutečně hodně peněz. Vybírat můžete z více než tisíc obchodů.

Neplaťte zbytečné poplatky v bance

Začněte s šetřením tak, že si ověříte, jestli své bance neplatíte zbytečné poplatky, které u jiných bank platit vůbec nemusíte. Pokud si vaše banka účtuje za každou maličkost, nejspíš je čas odejít. Vysokým poplatkům se můžete vyhnout na Wise, což je tak trochu jiný účet. Přesvědčte se sami a přečtěte si Wise recenze.

Dejte šanci kreditním kartám

Kreditní karta je pro mnohé noční můra. Spousta poplatků, úroků a žádné benefity. To ve skutečnosti není tak úplně pravda. Dnes už si nakoupíte na kreditku i bez úroku, pokud stihnete peníze vrátit do určitého počtu dní, může to být i 45 dní. Dnes už narazíte i na kreditky s bonusem, díky kterým skutečně ušetříte. Podle toho, který bonus je pro vás nejvíce využitelný, si vyberete tu svou.

Využívejte slevy, které nabízí vaše banka

Je dost možné, že vaše banka nabízí cashbacky, o kterých ani nevíte. Například Airbank nabízí svým klientům přímo v aplikaci % cashbacky, které si mohou aktivovat a využít při platbě kartou. Ušetřené peníze se vám banka pak vrátí zpět na účet. Je to jednoduché a účinné. Podívejte se, jestli je vaše banka nabízí také.

Ušetřete i při platbě kartou v zahraničí

V zahraničí se vyplatí platit kartou a příliš nevybírat z bankomatů, i banka si však uždibuje malé peníze pro sebe. Proto když vyrazíte do zahraničí, používejte kartu Revolut, díky které neproděláte. Účet i kartu si zřídíte zdarma a můžete v aplikaci využívat i další služby. Třeba se můžete stát investorem a investovat do akcií a kryptoměn.