Pokud jde o půjčky do výplaty, půjčky na směnku, SMS půjčky a další formy půjček, jsou možná jedním z nejlepších dostupných řešení. Je však nutné je využít uvážlivě, aby nenadělaly více škody než užitku.

Nebankovní společnosti nabízejí mnoho možností, jak přijít k penězům relativně rychle. Navíc se zde najde i řešení pro problémové klienty a není potřeba zdlouhavě dokládat nespočet dokumentů jako u tradičních bank. 

Půjčka na směnku

Půjčka na směnku je půjčka, kterou si dlužník bere od věřitele na papíře a zavazuje se splatit půjčenou částku s přičteným úrokem k určitému datu. 

Úroková sazba a časový rámec splácení je sjednán mezi oběma stranami a přísliby jsou často zajištěny zástavou, kterou může být fyzický majetek nebo jen písemné prohlášení o úmyslu a bezúhonnosti.

Na rozdíl od jiných forem zajištěných úvěrů je půjčka na směnku rychle poskytnuta a rychle vyřízena. V závislosti na daném požadavku může být peněžní částka převedena na bankovní účet, vyplacena v hotovosti, vyřízena pomocí šeku apod.

Půjčka může být poskytnuta i po telefonu, čímž se ještě více urychlí přístup k hotovosti v krátkém časovém úseku. 

Existuje také možnost nonstop půjčky na směnku, kdy je věřitel ochoten kdykoliv přijet a půjčku poskytnout.

SMS půjčky

SMS půjčka je jedním z typů hotovostní půjčky po telefonu, o kterou lze požádat a kterou lze poskytnout prostřednictvím mobilního telefonu. Proces je jednoduchý a uživatelsky přívětivý. 

Jedná se o pohodlný a rychlý způsob, jak se dostat k finančním prostředkům, aniž by dlužník musel procházet složitými postupy žádosti nebo čekacími lhůtami. Dlužník obvykle obdrží finanční prostředky během několika minut po úspěšném podání žádosti

SMS půjčka je obvykle na malou částku, ne více než pár tisíc korun. Obecně platí, že splátka musí být provedena v krátkém časovém období. 

Hotovostní půjčky po telefonu používají například také studenti.

Úroková sazba je ve srovnání s jinými typy půjček poměrně vysoká. Před tím, než si dlužník vezme SMS půjčku, je důležité se ujistit, že je schopen splácet podle smlouvy o půjčce.

I půjčky přes telefonní číslo jsou ověřovány, není tedy pravda, že k půjčce stačí aktivace sim karty vodafone, kterou lze koupit v každé trafice. 

Půjčka do výplaty

Půjčky před výplatou jsou krátkodobé, vysoce rizikové a nákladné půjčky pro ty, kteří hledají rychlé peníze. Půjčky jsou obvykle na malé částky peněz, často s vysokými úroky, a musí být rychle splaceny. 

Spotřebitelé tyto půjčky obvykle využívají k pokrytí neočekávaných výdajů nebo k uspokojení dočasné potřeby hotovosti.

Dostupnost půjček před výplatou se zvyšuje s tím, jak na trh vstupuje stále více věřitelů, kteří spotřebitelům poskytují více možností a umožňují jim půjčit si rychleji a pohodlněji. 

Většina věřitelů vyžaduje online žádost, což umožňuje dlužníkům získat přístup k finančním prostředkům během několika hodin. 

Většina online žádostí na rychlé půjčky zabere jen pár minut.

Navzdory pohodlnosti půjček před výplatou zůstávají rizika v podobě vysokých úrokových sazeb, skrytých poplatků a dalších podobných nepříjemností. 

Dlužníci by měli před uzavřením smlouvy prozkoumat poskytovatele půjček, pečlivě si přečíst smlouvu o půjčce a porozumět poplatkům, sankcím a dalším aspektům spojeným s půjčkou.

Zájemci o půjčku by si navíc měli uvědomit, že tyto úvěry jsou drahé a měly by být využívány až jako poslední možnost.