Podzim je pro milovníky cyklistiky skvělým obdobím. Počasí je většinou stále krásné, ale už se tolik nesetkáte s úmornými vedry. V republice je mnoho míst, kam lze vyrazit na cyklo výlety a vidět i mnoho zajímavého.

Krkonoše jsou skvělou volbou pro vyznavače pořádné dřiny, ale na své si zde přijdou i cyklističtí začátečníci, navíc je jejich okolí protkané i mnoha turistickými trasami a najdete zde i bikepark. Výchozím bodem pro pěší trasy i cyklostezky je Trutnov. V centru města najdete historické budovy, jako je radnice a kostel svatého Vavřince. Ubytování nabídne penzion v Trutnově a po sportovních aktivitách si můžete odpočinout v místním aquaparku. Oblíbená je také lanovka na nedaleký vrchol Černé hory, odkud lze sjet nejen na kole, ale i zážitkovou trasou pro koloběžky.

Mezi oblíbené cyklistické destinace patří i Jeseníky, ideální pro ty, kteří hledají rozmanité terény. Najdete zde mnoho cyklistických i pěších tras různých obtížností, můžete si tak užít pohodovou jízdu nebo se vydat na náročnější horské terény. Ubytování v Loučné nad Desnou, malebném městečku s krásným zámkem, vám poskytne zázemí i komfort pro odpočinek. Za relaxací můžete vyrazit také do nedalekého termálního koupaliště nebo si udělat výlet do unikátní přírodní rezervace Rejvíz s rašeliništi a jezírky. Do ní si můžete zajet i z Kopřivné, malé vesničky na okraji Jeseníků. Dominantou je kostel svatého Petra a Pavla, který stojí na kopci a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Ubytování nabídnou penziony v Kopřivné a v okolí můžete navštívit Zlatý Chlum, archeologické naleziště s pozůstatky keltského osídlení, využít mnoho oblíbených cyklostezek nebo se vydat na procházky po malebném venkově.

Ať už jste nadšenými cyklisty, turisty nebo jen hledáte klidnou dovolenou v přírodě, tato místa mají co nabídnout. K návštěvě tak lákají nejen zážitky, ale i úžasná příroda, která v nadcházejícím podzimu hraje barvami.