Pro prodej podílu ve firmě se mohou objevit různé důvody. Ať už je tím vaším jakýkoliv, při prodeji byste vždy po svém boku měli mít poradce, který vám pomůže vyřešit všechny formality, a společně najdete ideální řešení ke spokojenosti všech stran.

Prodej firmy

Pro prodej podílu ve firmě je poměrně častým řešením prodej druhému spolumajiteli. Představuje to zdánlivě jednoduché řešení, jelikož firma zůstane v rukách zkušeného podnikatele, jehož plány do budoucnosti znáte. Ovšem i v tomto případě se v celém procesu může objevit hned několik komplikací. Proto byste měli využít služeb profesionálního poradce, který vám pomůže vyřešit formality. Prodej zavedené firmy se tak stane značně jednodušší.

Poradce

Prodej firem s pomocí poradce může být výrazně příjemnější. Zhostí se totiž role mediátora a pomůže vám postupovat krok po kroku a hledat kompromisy. Zájmy prodávajícího a kupujícího se totiž mnohdy značně liší a hledat kompromisy tak není jednoduché. Ovšem s pomocí poradce můžete za méně než měsíc mít připravenou dohodu na parametrech obchodu a vše je tak připraveno ke spuštění realizační fáze transakce a uzavření obchodu.

Rychlý proces

Při prodeji podílu firmy je důležité postupovat rychle. Proto je dobré vyhnout se možným konfliktům a s pomocí poradce najít vhodné řešení. Právě čas totiž bývá neúprosný – čím déle celý prodej trvá, tím větší je šance, že se objeví nenadálá situace či životní příhoda, který vše zkomplikuje. S vedením poradce můžete celou transakci uzavřít během několika týdnů, a to úspěšně ke spokojenosti všech zúčastněných. Vyhnete se tak řešení nepříjemných formalit a případných konfliktů.

Prodej firmy je poněkud náročným procesem, který se skládá z mnoha důležitých kroků. Abyste na ně nebyli sami, využijte služeb profesionálů, kteří pro vás zajistí vše potřebné.