Všímejte si, v jakém stavu jsou pneumatiky na vašem automobilu, a nechte je pravidelně zkontrolovat servisem. Kromě povinného přezutí pneumatik se zajímejte i o geometrii kol, která podpoří vaši plynulou a bezpečnou jízdu.

Pravidelná kontrola

Stejně jako je důležitá pravidelná kontrola technického stavu vašeho vozu, je důležitá i kontrola pneumatik. Před dlouhou cestou vždy zkontrolujte, zda máte pneumatiky mechanicky v pořádku, zda jsou správně nahuštěné a zda nemají defekt. V autě byste navíc měli mít vždy náhradní pneumatiku, kdyby bylo potřeba vyměnit ji na cestách. I když jezdíte opatrně a dbáte na bezpečnost, buďte raději připraveni na všechny možnosti.

Kdy do servisu

Do servisu, na kontrolu nových pneumatik si zajeďte nejen při přezouvání gum. Určitě nezapomínejte na návštěvu servisu, pokud jste měli defekt na pneumatice a museli jste ji přehodit na rezervní. Pneumatiky si nechte zkontrolovat i v případě, že jste měli nehodu nebo v případě, že kupujete nové auto. Vždy si nechte pneumatiky seřídit pomocí geometrie kol, aby byla vaše jízda nejen bezpečná, ale i plynulá a příjemná.

Proč přezouvat

Přezouvání na zimní a letní pneumatiky je dáno zákonem a řídí se hlavně podle aktuálního stavu vozovky a s tím souvisejícím počasím. Pokud nemáte zavčas přezuto, můžete dostat i nepříjemně vysokou pokutu. Zimní pneumatiky se hodí při chladném počasí, vyznačují se vyšší přilnavostí k vozovce. Zajišťují větší stabilitu vozu. Letní pneumatiky se vyznačují tvrdší směsí a jejich struktura se hodí k vyšším teplotám.

Zaměřeno na geometrii kol

Mezi pravidelné servisní kontroly patří geometrie kol. Ta má za úkol zajistit plynulou jízdu a ideálně ovladatelné auto. Je potřeba, aby byla všechna kola vyvážená. Pravidelná geometrie kol, která by měla být součástí každého přezutí pneumatik, prodlužuje jejich životnost a spolu s výborným technickým stavem vozidla, zajišťuje komfort při řízení.