Zdá se, že zima už se pomalu chýlí ke konci a období předjaří začíná působit i na naši psychiku. Po chladných měsících, které u mnohých možná vyvolávají větší touhu po odpočinku a někdy snad až lenost, se tělo probouzí a touží po sportovní aktivitě.

Nedostatek financí jako překážka při sportování

Pokud už jste skutečně odhodlaní se dostat do formy a začínáte si hledat vhodný sport, který by vás dlouhodobě bavil, mohou vás někdy zarazit s ním se pojící finanční náklady. K nejdražším sportům zřejmě patří lyžování a snowboarding. Chcete-li se jim věnovat, pak musíte hned v počátku zainvestovat do výbavy a permanentky na lyžařské vleky také nepatří k nejlevnějším. Vaší peněžence jistě ulehčíte i tehdy, když začnete hrát tenis se soukromým trenérem nebo si služby profesionála zaplatíte například ve fitcentru.

Hledáte levný sport? Zvolte běhání

Jestliže ale nechcete za sport příliš utrácet, musíte zvolit ty méně finančně nákladné. K nim bezpochyby patří běh, který v posledních letech zažívá skutečný boom. Běžců na ulici a v parcích stále přibývá. Výhodou je, že si při něm vystačíte opravdu s málem. Stačí vám sportovní oblečení, které by mělo být především pohodlné a funkční, aby dobře odvádělo pot. V nabídce obchodu Botovo jistě nebudete mít problém si vybrat ten nejvhodnější sportovní úbor odpovídající vašim potřebám.

Kvalitní běžecká obuv je základ

Na čem byste ale šetřit neměli, je správná běžecká obuv. Do té se určitě vyplatí investovat. I proto, že kvalitní boty jsou to jediné, co k běhu bezpodmínečně potřebujete. Jedná se o dlouhodobou investici, protože kvalitně vyrobená obuv vám vydrží několik let, a navíc se vám mnohonásobně vrátí na vašem zdraví. Dá se také předpokládat, že po pár vyběhnutích v nevhodných botách si zničíte nohy a na běh rychle zanevřete. Nakupte proto buď ve zmíněném e-shopu Botovo, kde kromě sportovního oblečení prodávají i obuv, nebo ve specializovaném obchodě Sanasport Brno nabízejícím široký sortiment kvalitní běžecké obuvi, s níž vás běh jistě začne bavit. Pokud však máte prodejnu Sanasport Brno z ruky, boty na běhání si případně můžete pořídit i na stejnojmenném e-shopu.

Proč si vybrat právě běh

Nízké finanční náklady spojené s během jsou pouze jedním z jeho benefitů. Jelikož se jedná o pohyb, který je člověku přirozený, věnovat se mu může téměř každý zdravý jedinec. A to v jakémkoli věku. Velkou výhodou je i neomezenost prostoru. Nemusíte řešit kapacitu bazénu, fitcentra nebo stadionu, zkrátka vyběhnete a záleží jen na vašem rozhodnutí, kam se vydáte. Tento přínos souvisí i s časovou nenáročností oblíbeného sportu. Neztrácíte drahocenné chvíle při přemisťování na sportoviště a stačí vám třeba půl hodiny denně, aby se vám zlepšila fyzická kondice. A že jste příliš časově vytížení? Zkuste si přivstat a uvidíte, že díky endorfinům vyplaveným při ranním běhu bude váš den příjemnější, úspěšnější a paradoxně i méně únavný.

Zdravotní přínos běhu

Spousta začínajících běžců si od pravidelné aktivity slibuje hlavně to, že zhubnou. Kromě toho má ale běh celkový pozitivní vliv na naše zdraví. V první řadě posiluje imunitu, jelikož obranyschopnost organismu úzce souvisí s fyzickou kondicí. Díky běhu také lépe fungují srdce a cévy, posilují se vazy a šlachy, a naopak se zabraňuje řídnutí kostí. Dalším přínosem je podpoření peristaltiky střev, což vede ke zlepšení trávení. A v neposlední řadě si pravidelným běháním zajistíte kvalitnější spánek.

Zaběhněte si pro večeři

Na zdravý životní styl bychom samozřejmě měli dbát. A kromě sportu se na něm z velké části podílí naše strava. Striktní zákazy některých méně zdravých jídel jsou ale spíše na škodu a jednou za čas si zahřešit může každý. Pokud vás tedy přepadne neodolatelná chuť na burger, netrapte se tím a dopřejte si v Burger Kingu. S kupony Burger King ušetříte, a pokud si pro svou večeři zaběhnete, nemusíte se ani bát výčitek svědomí.