Digitální měny jsou stále žhavějším tématem, které se zajímá nejen laická, ale i odborná veřejnost. Dopomohlo k tomu i schválení Bitcoinu, jako národního platidla v El Salvádoru, jako v první zemi na světě. Rovněž se o toto téma zajímá stále více infulencerů. Bezpochyby, přispěl k tomu i Elon Musk, kterému je častokrát vyčítáno, že se „hraje“ s trhy, jak se mu to hodí.

Od Bitcoinu k Dogecoinu

Není žádným tajemstvím, že společnost Elona Muska, Tesla, začala přijímat platby za zboží Bitcoiny, co později zatrhly a jen pár dní dozadu Musk prozradil, že budou přijímat platby prostřednictvím Dogecoinů. Samozřejmě, tento nevinný tweet vystřelil cenu Dogecoinu nahoře. Paradaxem je, ze jako důvod zastavení přijímání plateb v Bitcoinech Musk uvedl, že jejich těžba je nároční na životní prostředí. Bylo by asi naivní si myslet, že o tom nevěděl v době, kdy Bitcoiny akceptoval. Na téma upozornil web Vosveteit.

Otázkou je, proč Elon Musk preferuje Dogecoin před jinými digitálními jmény?

„Mým cílem je budovat věci, vydělávat peníze a bavit se“ uvedl Billy Markus na sociální síti Twitter, který je zakladatelem Dogecoinu. Dále dodal: „Jsem zvyklý, že korporace jen sílí a nevidím žádnou ruční brzdu, jak se od nich odtrhnout – Bitcoin dává těmto bohatým lidem další sílu.“

Na Tweet tvůrce digitální měny Dogecoin reagoval také Elon Musk, který řekl, že to cítí stejně.

Toto je přesně to „proč jsem profesionální Doge,“ uvedl Musk.

Je Bitcoin centralizovanou měnou v rukou malé skupiny lidí?

Zajímavostí je, že Elon Musk, stejně jako Markus, nemusí být daleko od pravdy, když říkají, že Bitcoin je ve velké míře měnou 1% lidí. Důvodem je, že nedávná studie ukázala, že 10 tisíc největších držitelů Bitcoinů, tvoří 1% držitelů všech tokenů. Jinými slovy, přibližně 5 milionů Bitcoinů, tedy více než 230 miliard dolarů, drží 0,01% vlastníků Bitcoinů, kteří celkově vlastní ~27% všech Bitcoinů.

Tak či onak, debata o tom, zda kryptoměny skutečně představují decentralizaci a anti-establishment, bude pravděpodobně ještě chvíli zuřit.

Jaký je váš názor na digitální měny? Jde podle vás o budoucnost směřování ekonomiky, nebo ne? Dejte nám vědět váš názor níže v komentářích.

Předchozí článekSeverozápad Čech se potýká s nedostatkem řemeslníků, zaměstnavatelé zvyšují platby a benefity
Další článekDo byznysu s lekcemi Walta Disneyho
PR články, Linkbuilding (Zpětné odkazy) je SEO nástroj k zviditelnění vašeho webu. Linkbuilding (budování zpětných odkazů) SEO nástroj, pro publikaci PR článků. Zpětný odkaz PR článek Publikace PR článků PR články - publikujeme pouze na kvalitních webech. SEO nástroj, pro publikaci PR článků.