Severozápad Čech by se mohl občas nazývat divokým západem, co se týče hledání kvalitní práce a stability společností. Místní vám to rozhodně mohou v mnoha případech potvrdit. To se ale pomalinku mění, protože jsou severozápadní oblasti republiky lépe dostupné a je tu tak i větší tlak na investory, kteří zde zprostředkovávají řadu lukrativních míst pro šikovné řemeslníky. Jenže, problém je v tom že jich tu máme velký nedostatek.

Problém od Karlových Varů po Most

Když si vyhledáte nabídky práce Karlovy Vary, tak najdete mnohdy nejvíce požadavků v pohostinství. Karlovy Vary jsou totiž festivalovým a zároveň lázeňským městem, takže je práce v pohostinství velice žádaná. Problém je ale v tom, že se na pozadí pohostinství pohybuje stále menší počet schopných řemeslníků, kteří jsou pochopitelně potřeba pro kvalitní běh společnosti.

Tento problém začíná daleko a za Karlovými Vary a sahá snad až k hranicím poblíž Aše. I na druhou stranu republiky se ale potýkají firmy v Mostě či Chomutově s tímto problémem. Pro šikovného řemeslníka tak sehnání práce v Mostě není žádný problém, protože tu je velký nedostatek.

Jak je to možné a co na to firmy?

Hlavním důvodem je fakt, že se řadu předchozích let tlačilo na co nejvyšší dosažené vzdělání a platy řemeslníků prudce klesaly. To mělo nepříjemné vyústění v tom ohledu, že se celá řada řemeslníků rozhodla odejít do nedalekého Německa, kde dostali adekvátní plat i podmínky.

Když ale najdeme nabídky práce v Chomutově dnes, tak si všimneme ohromného rozdílu. Místní zaměstnavatelé pochopitelně ve velké válce musí nabídnout lepší benefity a podmínky svým zaměstnancům a to také dělají. Severozápad se tak stává pro šikovné řemeslníky postupem času lukrativní oblastí.