Franšízové podnikání je lákadlem pro kdekoho. Jenže stejně jako každý byznys, i když nastoupíte do tohoto rozjetého vlaku, potřebujete mít potřebné odhodlání. A někdy se i vám může stát, že budete stát na mrtvém bodě. I když vás franšízoři z Extéria Market budou držet, vy nakonec musíte být těmi, kteří danou pobočku dostanou na vyšší level. Inspirujte se proto lekcemi samotného Walta Disneyho, jenž nakonec uspěl podobně, jako chcete uspět vy. I když tedy šel trochu jinou cestou, ne cestou franšízy.

Hlavně se nevzdávejte

O franšízovém podnikání se říká, že je to takový nástup do už rozjetého vlaku. Nastupujete do firmy, která už má zvládnutou reklamu, své klienty, má už jakousi pozici na trhu. Ovšem aby vaše pobočka uspěla, musíte sami vynaložit jisté úsilí. A tím se pomyslným oslím můstkem dostáváme k jedné z lekcí samotného Walta Disneyho, a sice nikdy se nevzdávejte.

Stejně jako v jiném byznysu, i v tomto můžete jednoho dne stát na mrtvém bodě a přemýšlet, jak posunout ono podnikání na vyšší úroveň. Zejména pokud vás majitel franšízy stále nabádá k lepším výsledkům, můžete se dostat do velmi stresující situace. Pamatujte ale na onu myšlenku a neházejte flintu do žita při prvním náznaku neúspěchu.

Staňte se řešitelem problémů

Walt Disney byl opravdu dokonalým řešitelem problémů. Byl pozorný, hledal způsoby, jak problém vyřešit dřív, než mu přeroste přes hlavu. A přesně s tímto vstupte i do franšízového podnikání. Stejně jako v jiných oborech, i zde se budete potkávat s řadou problémů a spoléhat se vždy na franšízora, to není zrovna nejlepší.

Objevujte sami sebe

Ať už jste se rozhodli vstoupit do franšízového podnikání nebo do zcela jiných vod, je důležité neustále objevovat sebe samotného. Nacházet své limity, zjišťovat, jak jde udělat věci líp nebo čeho sami můžete dosáhnout, pokud se věci rozhodnete dělat lépe.

I v tomto případě je velkým příkladem Walt Disney, který byl za svou kariéru nucen dělat hrozně věcí znovu a znovu. Nejhorší časy mu ale ukázaly, čeho je vlastně schopen a co všechno může dosáhnout.