Spoříte si své finance na běžném účtu? Pak o mnoho přicházíte. Vyzkoušejte Portu!

Portu – pomocník při investování i tvorbě portfolia

Portu je skvělou alternativou pro běžné online brokery. Je to takzvaná investiční platforma, díky které vám investování zabere jen zlomek času. Portu udělá vše za vás a pod dohledem zkušených investorů. Více než 140 tisíc klientů má na Portu zainvestováno přes 10 miliard korun, níže se dočtete, co stojí za tak obrovským úspěchem této české společnosti. 

Inflace všude kolem nás

Ve dnech, kdy inflace dosahuje tak vysokých hodnot, mnoho z nás uvažuje co s penězi na běžném účtu. Nabízí se celá řada investic, každá s určitým stupněm rizika. Pokud se rozhodnete vaše finance investovat na burze, Portu vám dokáže uspořit mnoho času a také nervů. Nabízí moderní způsob jak sestavit efektivní portfolio akcií i těm méně zkušeným. Detailnější informace se můžete dozvědět i z této Portu recenze, kterou pro vás připravila redakce TradeCZ.

Jak to tedy celé funguje? Klíčem je jako téměř vždy diverzifikace, ale pojďme od začátku. Pokud si na Portu založíte účet, první vás bude čekat dotazník. Platforma se bude snažit zjistit, jak jsou na tom vaše finanční možnosti, jaký stupeň rizika jste ochotni podstoupit nebo jaké jsou vaše zkušenosti ve finančním světě. 

Jakmile registraci dokončíte, čeká vás příprava portfolia. V tomto kroku si přesně zvolíte, jakou částku chcete naspořit, dále jak vysoký bude váš jednorázový a měsíční vklad. Zbytek za vás zařídí profesionálové z Portu a pokročilé algoritmy. Vaše portfolio bude tvořeno takzvaným ETF, neboli burzovně obchodovatelnými fondy. Tyto fondy obsahují akcie i několika desítek firem zaráz a spoření je díky tomu mnohem méně rizikové.

Platforma den co den hlídá vaše portfolio a snaží se za každou cenu vyhnout jakýmkoliv negativním scénářům. Pokud se vývoj trhu začne vymykat standardům, systém zasáhne a spustí se systém rebalance, který mírně přeskupí rozložení vašeho portfolia. Díky tomu dokáže Portu dlouhodobě zhodnocovat vaše úspory a efektivně snižovat riziko spojené s investováním.

Jaké jsou u Portu poplatky? 

Portu láká na velmi nízké, nebo dokonce žádné poplatky, především ty vstupní a výstupní. V případě vkladu finančního obnosu vás žádný poplatek nečeká. To stejné platí v případě, že se rozhodnete vaše úspory vybrat. Jediný poplatek, se kterým se na Portu setkáte je 1% ročně z aktuální naspořené částky. Nejlépe tento poplatek vysvětlí jednoduchý příklad. Pokud si na portu vložíte jednorázově 100 000 Kč, váš měsíční poplatek (ono 1% ročně se rozloží do měsíců) bude činit 83 Kč. Jedná se tedy opravdu o jeden z nejnižších poplatků na trhu.