Jsou situace, do kterých doufáme, že se jako živnostníci a podnikatelé nedostaneme a přeci jen se to stane. Z mnoha důvodů potřebujeme půjčit peníze, a to velmi rychle. Kam se obrátit?

Když se dostaneme do situace, že pro svoje podnikání potřebujeme půjčit peníze, máme jen tři možnosti. Oslovit blízké nebo rodinu, zajít do banky nebo využít řešení typu nebankovní půjčka pro podnikatele. Půjčování peněz od příbuzných většinou znamená také spoustu zvídavých otázek, či dokonce nevyžádaných rad, a riziko, že bude potřeba peníze vrátit v jinou dobu, než bylo domluveno a dostaneme se tak opět do dalších problémů. Banka nám pro půjčku sice nabídne nízký úrok, ale také dlouhou dobu vyřízení, navíc je potřeba dokládat mnoho různých výpisů a ověřených dokumentů a celý proces je velmi zdlouhavý a časově náročný. Nebankovní půjčka pro OSVČ a podnikatele je vyřízena rychle, žádost podáme online přes jakékoliv zařízení připojené k internetu, třeba i svůj chytrý telefon a po schválení máme peníze na účtu během několika minut.

Krátkodobá půjčka pro podnikatele má splatnost do 30 dní a využijeme ji tak spíše pro nenadálé události, jako je například nutná oprava stroje, rozbité auto nebo zpožděná platba od zákazníků, čímž se dostáváme do finanční tísně. Pokud k vyřešení celé situace potřebujeme spíše vyšší částku a delší dobu splatnosti můžeme využít nebankovní podnikatelský úvěr, který lze splácet až po dobu 5 let.

Ve svém podnikání si můžeme vše pečlivě naplánovat a spočítat a promyslet. Přesto se mohou stát situace, které nelze předvídat a způsobí nám nemalé problémy, jak se mnoho podnikatelů i živnostníků přesvědčilo v uplynulých letech. V případě, že nemáme aktuálně jak dostát svým závazkům nebo nás překvapí nenadálý výdaj, je půjčka dobrým řešením pro překonání problémového období a získání finanční stability.