Dostali jste se do tíživé finanční situace a potřebujete rychle sehnat peníze? V následujícím článku jsme pro vás připravili několik způsobů, jak se k financím dostat co nejrychleji.

Půjčky

Asi nejčastějším řešením finančních problémů je jejich překonání pomocí půjčky nebo krátkodobého úvěru. Velkou výhodou je, že pokud se rozhodnete pro tuto cestu, máte peníze téměř okamžitě k dispozici a můžete je ihned využít. Samozřejmě však musíte počítat s úroky, a hlavně správně nastavit výši splátek. V ideálním případě se této variantě snažte vyvarovat a nebo alespoň preferovat spíše půjčky od známých či příbuzných.

Kontokorent

Je vlastně specifickým druhem půjčky, který umožňuje u běžného bankovního účtu využít čerpání do mínusových částek. Opět samozřejmě platí, že využívat tohoto způsobu je z pohledu úroků nevýhodné.

Brigády a přivýdělky

Na rozdíl od předchozích způsobů musíte v tomto případě bohužel počítat s delším časovým úsekem, který uplyne předtím, než se k penězům dostanete. Na druhou stranu zvýšení příjmů bude vždy logicky lepším a úspornějším řešením než zřizování půjček. Ušetříte na úrocích a nebudete muset v dlouhodobém horizontu snižovat váš životní standard. Kromě brigád můžete samozřejmě vyzkoušet i jiné formy přivýdělků nebo si domluvit u svého zaměstnavatele práci přes čas.

Prodej nepotřebných věcí

Trochu méně obvyklou alternativou, která vám však může zajistit rychlý a relativně snadný zisk finančních prostředků je prodej vašich vlastních věcí, které již nepotřebujete. Ať už se jedná o oblečení nebo staré ojeté auto, můžete si přijít na zajímavé částky. Způsob, kterým se rozhodnete věci prodávat je jen na vás. Zvolit můžete kamenné bazary nebo internetové severy určené k prodeji používaných věcí. Můžete také prodat stříbrné šperky a ještě více dostanete za zlaté šperky.

Více informací o drahých kovech si můžete přečíst v kategorii Drahé kovy na našem blogu o špercích.