Už jste někdy slyšeli o možnosti CE certifikátu pro produkty, které prodáváte? Zvlášť pokud přemýšlíte o exportu výrobků do zahraničí, měli byste zpozornět, protože toto označení přinese vašemu podnikání mnoho výhod.

CE certifikát: co je to?

CE certifikace vašemu zboží zaručuje, že je v souladu s bezpečnostními směrnicemi a dalšími normami, které vyžaduje Evropská unie. Díky tomu potom můžete bez problémů vstoupit na evropský trh a prodávat i v zahraničí.

CE certifikátem dává výrobce také jasně najevo, že jsou jeho produkty bezpečné a zdraví nezávadné. Zároveň se zvyšuje důvěryhodnost výrobků, zákazníci mají lepší přístup k informacím a není třeba podstupovat žádná další testování kvality či certifikace – a to už se rozhodně vyplatí!

Které výrobky potřebují CE certifikát?

Existují dokonce i kategorie zboží, pro které je CE certifikát nutností. Patří mezi ně například některé zdravotnické pomůcky, elektronická zařízení, pyrotechnika, zařízení se spotřebou energie, stavební výrobky a stroje, hračky a další.

Jak získat označení CE?

CE certifikát přináší mnoho výhod pro podnikání. Získat CE certifikát ale není jen tak. Pro výrobce to znamená hlavně papírování a zařizování spojené se splněním podmínek. Odpovědnost za shodu výrobku se všemi normami totiž má výhradně výrobce.

Je potřeba:

  • Zajistit shodu výrobku se směrnicemi Evropské unie
  • Sestavit technickou dokumentaci
  • Vytvořit a podepsat EU prohlášení o shodě

Jak umístit označení CE na výrobek?

Označení CE na výrobcích musí být vždy čitelné, dobře viditelné a nesmazatelné. Písmena CE by měla mít vždy stejnou velikost, nejméně 5 mm. Pokud zachováte tyto náležitosti, hlavně viditelnost, můžete si vyhrát s grafikou a označení například sladit s obalem výrobku.

Alena Mrvíková, SEO služby a copywriting