Investice do akcií nabízí mnoho příležitostí a výhod. Pro laika se může zdát neprobádaný svět akcií nepřehledný, zmatečný a možná i děsivý. Jakmile se ale do investování člověk pustí, těžko se přestává. Ne nadarmo jsou akcie velmi rozšířeným a oblíbeným investičním aktivem. My se podíváme na nejlepší akcie, které v posledních letech přinášejí investorům značné zisky.

Hodnotové investování se snaží za pomoci fundamentální analýzy zjistit teoretickou (vnitřní) hodnotu akcie, kterou je třeba následně porovnat s hodnotou tržní. Díky této analýze lze zjistit, zda je akcie podhodnocená, či naopak a rozhodnout se o její koupi nebo prodeji. 

Mezi nejlepší hodnotové akcie patří Berskhire Hathaway (BRK.A a BRK.B), Procter & Gamble (PG), Johnson & Johnson (JNJ), Verizon Communications (VZ), United Parcel Services (UPS) nebo například Wallmart (WMT).

Technologické akcie jsou takové akcie, které spadají pod firmu v technologickém sektoru. Do toho patří firmy prodávající zboží nebo služby v elektronice, IT, počítačích, softwaru, umělé inteligenci a dalších průmyslových odvětvích.

Technologickým akciím výrazně pomohla koronavirová krize. Právě díky povinné distanci a izolaci vzrostla poptávka po technologiích a tento růstový trend má i nadále pokračovat. Mezi ty nejzajímavější patří Lattice Semiconductor (LSCC), DocuSign (DOCU), Nvidia (NVDA) nebo Salesforce (CRM).

Dividendové akcie představují pravidelný výdělek v podobě dividend. Dividenda je peněžité plnění akciových společností vyplácené akcionářům dle rozhodnutí valné hromady. Spousta investorů se zaměřuje právě na dividendové akcie.

Dobrého výkonu v portfoliu lze dosáhnout za pomoci výplaty z amerických dividendových akcií. Mezi nejlepší americké dividendové akcie patří Microsoft (MSFT), KKR (KKR), Delta Airlines (DAL), PepsiCo (PEP) nebo Holly Energy Partners (HEP).