Investice do akcií nabízí mnoho příležitostí a výhod. Pro laika se může zdát neprobádaný svět akcií nepřehledný, zmatečný a možná i děsivý. Jakmile se ale do investování člověk pustí, těžko se přestává. Ne nadarmo jsou akcie velmi rozšířeným a oblíbeným investičním aktivem. My se podíváme na nejlepší akcie, které v posledních letech přinášejí investorům značné zisky.

Hodnotové investování se snaží za pomoci fundamentální analýzy zjistit teoretickou (vnitřní) hodnotu akcie, kterou je třeba následně porovnat s hodnotou tržní. Díky této analýze lze zjistit, zda je akcie podhodnocená, či naopak a rozhodnout se o její koupi nebo prodeji. 

Mezi nejlepší hodnotové akcie patří Berskhire Hathaway (BRK.A a BRK.B), Procter & Gamble (PG), Johnson & Johnson (JNJ), Verizon Communications (VZ), United Parcel Services (UPS) nebo například Wallmart (WMT).

Technologické akcie jsou takové akcie, které spadají pod firmu v technologickém sektoru. Do toho patří firmy prodávající zboží nebo služby v elektronice, IT, počítačích, softwaru, umělé inteligenci a dalších průmyslových odvětvích.

Technologickým akciím výrazně pomohla koronavirová krize. Právě díky povinné distanci a izolaci vzrostla poptávka po technologiích a tento růstový trend má i nadále pokračovat. Mezi ty nejzajímavější patří Lattice Semiconductor (LSCC), DocuSign (DOCU), Nvidia (NVDA) nebo Salesforce (CRM).

Dividendové akcie představují pravidelný výdělek v podobě dividend. Dividenda je peněžité plnění akciových společností vyplácené akcionářům dle rozhodnutí valné hromady. Spousta investorů se zaměřuje právě na dividendové akcie.

Dobrého výkonu v portfoliu lze dosáhnout za pomoci výplaty z amerických dividendových akcií. Mezi nejlepší americké dividendové akcie patří Microsoft (MSFT), KKR (KKR), Delta Airlines (DAL), PepsiCo (PEP) nebo Holly Energy Partners (HEP).

Předchozí článekJak fungují pracovní agentury vysvětluje 123jobs media
Další článekKterou půjčku můžete použít na cokoli, nač jen potřebujete?
PR články, Linkbuilding (Zpětné odkazy) je SEO nástroj k zviditelnění vašeho webu. Linkbuilding (budování zpětných odkazů) SEO nástroj, pro publikaci PR článků. Zpětný odkaz PR článek Publikace PR článků PR články - publikujeme pouze na kvalitních webech. SEO nástroj, pro publikaci PR článků.