Při výběru hypotéky je dobré nechat si poradit hypoteční kalkulačkou. Ta nám dá k dispozici splátkový kalendář a my si můžeme vše podrobně promyslet. 

O tom, že podepsání úvěrové smlouvy je rozhodnutí, které nám změní v mnoha směrech život, asi není potřeba pochybovat. Je nutné více počítat a promýšlet každý výdaj, aby nám zbyl dostatek finančních prostředků nejen na splácení úvěru, ale také na živobytí a další nezbytné i nečekané výdaje. Je to také životní krok, který naši cestu změní na dlouhou dobu.

  • K správnému rozhodnutí nám může pomoci hypoteční kalkulačka
  • Ta nám vypočítá měsíční splátky úvěru a také dá k dispozici splátkový kalendář, který bude rozdělený na jednotlivá splátková období. 

Někdy ale může nastat situace, kdy není klient schopný splácet. V tom horším případě se uplatní zástavní právo na nemovitost, kterou klient za svůj závazek ručí. Jestliže se problém nevyřeší, pak soud uvalí exekuční příkaz na nemovitost

  • V případě, že situace s nemožností splácení nastala pouze jeden měsíc a dlužník má jistotu, že v dalším období bude opět vše v pořádku, pak by mohla být řešením takzvaná rychlá půjčka
  • Tato nebankovní půjčka online se většinou vyznačuje nízkou částkou a krátkou dobou splatnosti. 

Banka více úvěrů neposkytne

Nebankovní sektor je jedinou volbou. Pokud splácíte už jeden úvěr, banka vám většinou druhý neschválí. Pro tyto klienty je tedy určena rychlá půjčka bez registru nebo také půjčka bez příjmu. Záleží na konkrétní situaci a možnostech klienta. 

  • I přesto, že je přímo v názvu uvedeno „bez registru“, počítejte s tím, že si vás budoucí věřitel prověří. 
  • Má to totiž ze zákona nařízeno. 

Tímto krokem chrání obě zúčastněné strany. Nebankovní společnost se snaží ochránit před nezodpovědným klientem a dlužníka ochrání před předlužením, které může skončit dluhovou pastí, a nakonec osobním bankrotem. A to je velice nepříjemná zkušenost. 

  • V mnoha případech ale není jiná možnost, jak se z dluhů, které přerostly únosnou míru, dostat. 
Předchozí článekVyplatí se vytápět domácnost krbem?
Další článekJak fungují pracovní agentury vysvětluje 123jobs media
PR články, Linkbuilding (Zpětné odkazy) je SEO nástroj k zviditelnění vašeho webu. Linkbuilding (budování zpětných odkazů) SEO nástroj, pro publikaci PR článků. Zpětný odkaz PR článek Publikace PR článků PR články - publikujeme pouze na kvalitních webech. SEO nástroj, pro publikaci PR článků.