Po covidové pauze by si snad každý rád odpočinul a vydal se na krásnou dovolenou, kde načerpá energii. Jenže s rostoucími cenami za energie i potraviny, má mnoho z nás takzvaně hluboko do kapse. To ale neznamená, že se nemůžete vydat nikam. I u nás v Česku lze zažít krásnou dovolenou a za méně peněz. Zkuste České Budějovice – největší město jižních Čech, které je dokonalým výjezdním místem pro mnoho výletů. A pokud jde o ubytování v Českých Budějovicích, seženete zde krásná místa za skvělé ceny.

Co dělat v Budějovicích

Mimo toho, že byste si neměli nechat ujít samotné náměstí, kde můžete narazit na historii na každém kroku, regionální gastronomii nebo vynikající Budvar, vám město může nabídnout mnoho jiných zajímavostí a impozantních památek. Jednou z nich je muzeum koněspřežky, které najdete ve strážním domku z roku 1828. Koněspřežka, trať pro tažení železničních vozů pomocí koní, byla vybudována mezi lety 1825-1832. Mimo stálé expozice se můžete podívat na dokumentární a hrané filmy z historie. 

Na zříceninu hradu Dívčí Kámen do Holubova, který je jen dvacet minut od Budějovic. Zřícenina byla v dávných dobách nádherný rožmberský hrad, který se tyčil na soutoku Křemžského potoka s Vltavou. Místo, kde hrad stojí, je také pravěkým archeologickým nalezištěm.

Rozhledna Granátník v Srníně, přibližně tři kilometry od Českého Krumlova, měří pět metrů a je vystavěna ze dřeva. Pokud na ni vystoupáte, dohlédnete až na Hlubokou, České Budějovice, Novohradské hory a dále. K rozhledně se projděte po stejnojmenné stezce, která je dlouhá 8,5 kilometrů. Nádherná celodenní procházka.

A pokud budete chtít, nenechávejte si ujít ani zámek Kratochvíle v Netolicích. Panské sídlo je obklopeno vodním příkopem a renesanční zahradou.

Předchozí článekZelená energie získává na popularitě, i kvůli vysokým cenám za plyn a elektřinu
Další článekVýhody ALU kol a kdy se do nich vyplatí investovat?