Svou firmu si může založit téměř každý. Nemusíte mít obsáhlé vědomosti a zkušenosti na poli podnikání. Jednou z možností je zakoupit si již hotovou ready-made firmu. Pokud však hledáte cenově přívětivější řešení a netlačí vás čas, bývá lepší si nechat založit vlastní firmu na míru.

Firma s ručením omezeným

Firmy s ručením omezeným jsou nejčastějším typem firmy v České Republice. Společníci firmy ručí svým majetkem do výše svého vkladu, odpadá tedy strach z možnosti, že by v případě neúspěchu dané firmy propadl veškerý majetek společníka. Ačkoliv je dnes možné mít základní vkladní kapitál již od jedné koruny, je všeobecně doporučováno mít základní vklad ve výši 200 000 a více Kč.

Založení firmy s.r.o.

Založení obchodní společnosti si vyžaduje znalost dané problematiky. Pokud si nejste svými znalostmi jistí a neradi byste riskovali, že uděláte nějakou chybu, svěřte založení vaší společnosti odborníkům. Nebudete se tak muset bát, že by vám byl odmítnutý zápis do obchodního rejstříku a ušetříte svůj čas na důležitější činnosti. Založení firmy na zakázku zabere přibližně pět pracovních dnů, během kterých se vyřídí všechno papírování s úřady. A v případě, že by vás tlačil čas, je možné zařídit zápis do obchodního rejstříku již do 48 hodin. Před založením s.r.o. společnosti si hlavně ujistěte, jak velký by vaše firma měla mít kapitál, kolik by měla mít jednatelů a společníků a kde bude umístěno její sídlo.

Virtuální sídlo firmy

Každá firma ze zákona musí mít dané své oficiální sídlo na nějaké fyzické adrese. Mnozí vlastníci firem však žádnou vhodnou nemovitostí nedisponují a nepodařilo se jim získat souhlas vlastníka budovy, ve které budou jejich zaměstnanci pracovat. Právě pro tyto případy se hodí využít možnosti mít virtuální sídlo firmy. To spočívá v tom, že by vaše firma měla oficiálně psané sídlo firmy na prestižní adrese v Praze, i když by ve skutečnosti sídlila jinde. Díky tomu budete mít zajištěné sídlo firmy na pevném místě, aniž byste se museli bát, že by bylo nutné ho v budoucnu přemisťovat.