Závěr roku je obdobím, kdy končí řada pracovních smluv. Na úřad práce se tedy dostávají lidé ne vlastním zaviněním. Pokud vás ukončení pracovního poměru zastihlo také, neváhejte, a zalistujte na portálech prace.cz a jobs.cz. V lednu totiž hledá novou práci více lidí, než jindy. Proto vám úřad práce nemusí nabídnout takovou práci, která odpovídá vaší kvalifikaci nebo kterou byste chtěli vykonávat. Často se stává, že úřad práce s relevantní nabídkou nepřijde vůbec. Začněte tedy práci či brigádu hledat sami. Sestavte si dobrý životopis a připravte se kvalitně na přijímací pohovor. Jedině to vás posune vpřed, jedině díky tomu můžete mít pracovní smlouvu v kapse.

Jak se nestát outsiderem

Až budete žádat o práci Most, práci Chomutov, práci Třebíč, práci Kladno, práci Klatovy, práci Jablonec nad Nisou, práci Rakovník, práci Benešov, práci Brno, práci Ostrava a podobně, dejte pozor na to, aby vás při přijímacím pohovoru neměli za outsidera. Víte, jak se pozná? Svůj životopis poslal vyhotovený minimálně na pět stran a na pohovoru, na který dorazil v riflích, pomlouvá svého bývalého zaměstnavatele. Myslíte si, že takový člověk novou práci nebo brigádu Praha, brigádu Ostrava či brigádu Brno získá? Šance je opravdu minimální!

Připravte si své silné a slabé stránky

Než se rozhodnete přijmout nabídku práce Havířov, nabídku práce Valašské Meziříčí, nabídku práce Litoměřice, nabídku práce Písek, nabídku práce Most, nabídku práce Karviná, nabídku práce Žďár nad Sázavou, nabídku práce Beroun nebo nabídku práce Cheb, uvědomte si své přednosti a chyby. I na pohovoru se vás pravděpodobně budou ptát na vaše silné a slabé stránky. Průzkum ukázal, že to dělá téměř devadesát procent zaměstnavatelů. Určitě se také pokuste vytvořit si důvěryhodnou image hned na začátku. Nové prostředí a všichni, kteří ho tvoří, vás mnohem lépe přijmou.