Asi jen těžko byste hledali člověka, který by vám upřímně řekl, že je spokojený se stavem svých současných příjmů. Ačkoli se v dnešní době minimální i průměrná mzda neustále navyšuje, stejným tempem dochází i ke zdražování jednotlivých produktů na trhu, takže v podstatě žádnou změnu nikdy nepocítíte. Aby se vaše pravidelné měsíční příjmy konečně pozvedly na vyšší úroveň, můžete například začít hledat možnost pasivního příjmu. K tomuto účelu vám nejlépe poslouží nevyužité bytové prostory. Jak s nimi efektivně naložit? Nejlepším řešením je krátkodobý pronájem.

Proč je krátkodobý pronájem výhodný?

Většina lidí, která poskytuje své prázdné byty klientům, se rozhodně zvolit pronájem dlouhodobý, jelikož za ním vidí stálý příjem do kapsy. Je to však skutečně pravda? Nájemníka nemusíte na první pohled dokonale odhadnout, takže vám může po roce stráveném v bytě odevzdat naprosto zdevastovanou zříceninu, na jejíž opravu budete muset vynaložit ještě více peněz, než jste utržili z nájmu. Když navíc dojde k nějakému poškození nebo nehodě, musíte pak nastalé problémy řešit také vy jako majitelé bytu.

Krátkodobý pronájem je ve všech ohledech mnohem lepší variantou. Spočívá v tom, že svůj osud vložíte do rukou správy krátkodobého pronájmu bytu, která vaším jménem začne hledat klienty a pokud se rozhodnete pro kompletní balíček služeb, postará se také o další činnosti, jako je například:

  • údržba a drobné opravy
  • úklid bytových prostor
  • komunikaci se zákazníky a jejich přivítání

Díky tomu se v podstatě nebudete muset o nic starat a příjmy se vám navýší o 20 až 50 %. Jestli nevěříte, můžete to snadno ověřit pomocí kalkulačky příjmů z krátkodobého pronájmu. A jaká je cena za správu Airbnb? Ta se samozřejmě liší podle úrovně výše zmíněných služeb. Pokud si tři činnosti z daného seznamu necháte pro sebe, budete za službu platit o něco méně. Na druhou stranu je určitě lepší zbavit se veškerých povinností a něco tomu obětovat.

Proč se mohou kalkulace od reálných výsledků lišit?

Kalkulačka správy krátkodobého pronájmu počítá s tím, že potenciální společník zadává pravdivé informace o sobě i bytové jednotce. Je tedy logické, že když uvede něco smyšleného, rozdíl se samozřejmě dostaví. Chyby při stanovování ceny za pronájem bytu mohou být i jiného charakteru, protože si určitě všechny projděte a následně se jim vyvarujte. Jedině tak bude výsledek maximálně přesný.

Předchozí článekNové testy dokazují, že Lanxess Virkon S a Virkon LSP jsou vysoce účinné proti africkému moru prasat
Další článekCo je a jak funguje svěřenecký fond?
PR články, Linkbuilding (Zpětné odkazy) je SEO nástroj k zviditelnění vašeho webu. Linkbuilding (budování zpětných odkazů) SEO nástroj, pro publikaci PR článků. Zpětný odkaz PR článek Publikace PR článků PR články - publikujeme pouze na kvalitních webech. SEO nástroj, pro publikaci PR článků.