Zná to každý: účty a spoření

Přemýšlíte li o tom, kam vložit uspořené peníze, pak je jednou z bezpečných variant je zvolit si jejich uložení na spořící účty. Účty a spoření jsou skvělým spojením, jak zhodnotit vaše finance. Jak ale najít ten skutečně výhodný produkt  právě pro Vás. Kritérií, která je potřeba sledovat je více. Pro zvolení nejvýhodnějšího spořícího účtu je nutné sledovat výši úroků. Ta je samozřejmě ukazatelem pro to, kolik vám vaše vložené peníze mohou vydělat. Čím vyšší úrok, tím vyšší zisk přímo pro Vás. Dalším údajem, který je potřeba zohlednit jsou pásma úročení. Ty jsou ukazatelem výše, kterou bude Váš klad úročit. A posledním a neméně důležitým faktorem jsou samozřejmě poplatky. A to jak ty za samotné vedení účtů, tak i za případné služby, jež mohou být spojeny s jeho chodem.  Některé účty, které jsou určeny ke spoření, mají stanoven minimální vklad nebo zůstatek, který musí být dodržen při jejich zakládání a trvání. Další náklady, které nemusí být vysoké, ale přece jen byste si je měli předem zjistit, jsou také poplatky za příchozí i odchozí platby. Pokud jsou účty primárně určení ke spoření, nemusí tyto náklady tvořit vysoké položky, stále to však náklady jsou.

Účty a spoření
Účty a spoření

Účty a spoření

Protože je na trhu velké množství produktů, které nabízí spoření, je potřebné porovnat si, co vše Vám mohou reálně přinést. Udělat si komplexní přehled o tom, na jaké úrovni se pohybují úrokové sazby u jednotlivých bankovních ústavů, ověřit si, které účty Vám nabídnou nejvýhodnější kombinaci úroků a poplatků. Pokud toto při zakládání spořícího účtu nepodceníte, máte šanci vydělat na vašich uspořených penězích co největší zisk.

Pokud zvažujete také jiné možnosti, jak zhodnotit vaše finance, pak zvažte všechna pro a proti. Položte si otázky, jak vysokou částku chcete vložit a jakou míru rizika jste připraveni podstoupit. Z tohoto hlediska jsou právě spořící účty jednou z nejbezpečnějších možností spoření.

Redakce PressMedia

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Články

Svět Ženy

Press News