Začátky podnikání jsou často spartánské. Mnozí byznysmeni si vystačí s málem – v rámci všeobecné optimalizace cashflow používají obyčejný tabulkový procesor namísto účetního softwaru. Jenomže když se firma odrazí ze startovní čáry, běžné nástroje přestávají stačit. Přechod na profesionální řešení vnáší do podnikových procesů efektivitu a podnikatelům v konečném důsledku úsporu času i peněz. Ani běžný účetní program však nesupluje plnohodnotný informační systém.

Sofistikovaný software vám práci nepřidělá, ale usnadní

Pro konzervativního podnikatele je velkým krokem již přechod na samotný účetní program, natož implementace robustnějšího podnikového informačního systému. K častým protiargumentům patří obavy ze složitého uživatelského rozhraní a celkového zkomplikování jednoduchých úkonů, které doposud zvládali s propiskou a zápisníkem. A nutno podotknout, že v případě některých aplikací tomu tak skutečně je. Obecně však podnikové informační systémy naopak rutinní procesy výrazně usnadňují a šetří uživatelům čas.

Ale zatímco začínajícímu podnikateli či menší firmě skutečně stačí jednoduchý účetní program, větší podnik vyžaduje poněkud robustnější systém. A protože přechod může být trnitý, je vhodné zohlednit budoucí potřeby již při výběru účetního softwaru. Chcete-li v budoucnu předejít zbytečným komplikacím, poohlédněte se po produktu, který vás nebude brzdit, a naopak vám s vámi dynamicky poroste.

Český podnikový systém odpovídá potřebám menších i větších firem

Najít takový účetní systém není snadné. Jedním z mála variabilních řešení je český RIS, který pokrývá potřeby firem všech velikostí bez ohledu na oblast činnosti. Ekonomický software RIS Start se čtyřmi základními moduly (účetnictví, majetek, sklady, obchod) lze kdykoliv navýšit na plnohodnotný informační systém včetně manažerské nadstavby. Více se dozvíte na www.saul.cz.


Tip redakce: Přidejte se k nám a rozvíjejte své dovednosti. Nabídka zaměstnání ERP specialista je zde!

Předchozí článekManažerská agilita, klíčová konkurenční výhoda
Další článekCenové strategie reálně zvyšují zisky internetových prodejen
PR články, Linkbuilding (Zpětné odkazy) je SEO nástroj k zviditelnění vašeho webu. Linkbuilding (budování zpětných odkazů) SEO nástroj, pro publikaci PR článků. Zpětný odkaz PR článek Publikace PR článků PR články - publikujeme pouze na kvalitních webech. SEO nástroj, pro publikaci PR článků.