Akcie představují dynamické a populární aktivum, které je určeno k obchodování na kapitálových trzích. Investice do akcií mohou otevřít cestu k atraktivním výnosům a proto mnohé finanční platformy nabízí širokou nabídku akcií, k nimž patří také Saxo Bank, která společně s nabídkou akcií přináší i nástroje a technologie pro efektivní investice.

Co jsou to akcie

Podíl vlastnictví v dané společnosti, které jsou určeny k investici, je nazýván akciemi. V momentě, kdy investor nakoupí akcie této společnosti, stává se akcionářem a má nárok nejen na podíl zisků, ale také na hlasování, které je uskutečňováno v rámci akcionářských shromáždění. Zjednodušeně můžeme nákup akcií označit jako participaci na růstu společnosti, jejichž akcie má akcionář ve vlastnictví.

Výhody obchodování s akciemi na kvalitní platformě

Výběr platformy, v rámci které bude investor investovat své finance, je důležitý. Se správnou volbou je možné mnoho získat, například možnost provádění základní a technické analýzy trhů za pomoci nástroje Screener a prozkoumávat tak jednotlivá investiční témata.

Obchodujte na globálních trzích transparentně a s vysokou mírou bezpečnosti

Saxo Bank dává investorům příležitost k obchodování na globálních trzích pomocí jediné platformy. Tato globální dostupnost umožňuje investorům reagovat na mezinárodní události a využívat příležitosti na celosvětových trzích. To vše s důrazem na transparentnost a bezpečnost, kdy investoři mají dokonalý přehled o svých finančních prostředcích, které jsou díky moderním technologiím bezpečně zašifrovány. Díky pokynům stop-loss nebo také a profit je navíc možné nastavit pokyny pro chvíle, kdy u pohybu investic zrovna nejste.

Investujte do dynamiky

Využijte možnosti efektivního a přizpůsobivého investování. Bez ohledu na to, zda jste nováček nebo zkušený obchodník, Saxo Bank poskytuje prostředky k zapojení se do dynamického světa investic s důrazem na transparentnost, bezpečnost a globální dosah.