Offsetové hypotéky dokáží ušetřit i desítky tisíc

Hypotéky zná snad každý, ale málokdo chce upsat svoji duši společnosti, která je nabízí. Velké množství druhů hypoték bohužel není k užitku, ale spíše uživatele zmatou a ti pak nevědí, která hypotéka je pro ně vlastně výhodná a jak se jmenuje ta pravá, kterou potřebují. Toto rozhodnutí je velmi důležité už jenom proto, že se jedná o dlouholetou investici.

Hypotéky
Hypotéky

Zcela nejvýhodnější hypotéka na trhu se nazývá jako “offsetová hypotéka“. Ačkoliv se jedná o složitý pojem, tak princip této hypotéky je velmi prostý, jde o kombinaci spoření a samotné hypotéky. Hypotéka je určená uživatelům, kteří chtějí mít volnější finanční prostředky. Principem hypotéky je to, že se peníze převádějí na speciální spořící účet a z výnosů spoření se pokryjí úroky ze samotné hypotéky.

Při správném vypočtení vypadá offsetová hypotéka tak, že uživatel jednoduše zaplatí částku kterou si na počátku půjčoval a úrok tak bude nulový. Pokud o takovou hypotéku máte zájem, tak rozhodně nechoďte do banky, ale nejdříve vyhledejte hypotečního specialistu, který vám nejprve spočítá, za jakých podmínek pro vás tato hypotéku bude výhodná. Teprve s přesnými čísly jděte do banky. Pokud byste tento krok vynechali, tak byste si mohli zvolit špatný propočet, který by pro vás už nemusel být výhodný.

hypoteky

Tato hypotéka není novým produktem, používala se už před patnácti lety ve velké Británii, ale teprve v současnosti zažívá veliký rozmach. Populární je především u podnikatelů, ale i u ostatních uživatelů. Zmíněná návštěva hypotečního specialisty je vhodná i v případě, když máte zájem o jiné druhy hypoték. Rozhodně se však nesvěřujte samotným zaměstnancům finančních institucí nebo finančním poradcům, kteří tyto produkty zprostředkovávají. Hypotéky si vždy vyřizujte osobně. Pro rychlý výpočet hypoték je vhodné využívat internetové kalkulačky.

Redakce PressMedia

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio

Zprávy

Online Praha