Ocel je dnes nejpoužívanějším hutním materiálem vůbec. V současné době si ji nemohou vynachválit zejména ve stavebnictví, kde si váží především její dlouhé životnosti, která může dosáhnout i dlouhých sto let, což je stejná životnost, jakou vykazují například nové budovy. Kromě toho ocel fantasticky odolává vnějším vlivům, nezastraší ji déšť nebo jiná nepřízeň počasí. Nebojí se dokonce ani zemětřesení. Ocel se taky lehce kombinuje s jinými hutními materiály, možná právě proto našla své místo i ve strojírenství a kovovýrobě, čímž se zabývá společnost Steeltec.

Jak jsme zmínili, ocel je jedním z nejpoužívanějších hutních materiálů vůbec. Našla si své místo nejen ve stavebnictví, kde je asi nejvíce ceněná, ale taky si své místo našla ve strojírenství či v kovovýrobě, kde si taky tohoto materiálu poměrně cení.

Víte, že je ocel ekologická?

Ocel je oblíbená možná i z toho důvodu, že se jedná o ekologický hutní materiál. Mnoho lidí se domnívá, že ocel není ekologická, což je samozřejmě mylná domněnka. Ocel ekologická je a dokážeme to tak, že se na ocel podíváme z chemického hlediska. Pokud bychom se na ocel měli podívat z chemického hlediska, zjistili bychom, že základem tohoto hutního materiálu je železo, které nijak neškodí životnímu prostředí, a to ani v konečné podobě.

Kromě toho, že je ocel ekologická, je taky ekonomická, což se o každém hutním materiálu bohužel říct nedá.

O společnosti Steeltec:

Jak jsme zmínili, ocel využívá ke své kovovýrobě i společnost Steeltec, což je dnes jednička ve velkosériové kovovýrobě. Firma je známá tím, že poskytuje kompletní servis svým klientům, který zahrnuje nejen samotnou velkosériovou kovovýrobu, ale zahrnuje taky další úpravu v procesu strojírenské výroby, což zahrnuje například svařování, broušení, lisování nebo práškové lakování či konečnou montáž.