Společnost Lanxess zaměřená na výrobu a vývoj speciálních chemikálií představila své prémiové veterinární dezinfekční prostředky Virkon S a Virkon LSP pro boj s africkým morem prasat (ASF). Zmiňované roztoky pomohou omezit výskyt ASF, který se rychle šíří po celé Evropě, Číně a jihovýchodní Asii a v současné době proti němu neexistuje žádná účinná vakcína.

Testování Virkon S a Virkon LSP proti moru ASF bylo provedeno v referenční laboratoři Evropské unie v Centru pro výzkum a zdraví zvířat (CISA) ve španělském Madridu. Výsledky testů jsou velmi pozitivní. Virkon LSP dokázal vir ASF neutralizovat při rychlosti ředění 1:400 do 10 minut. Virkon S nebezpečný patogen zahubil při ředění 1:200 během pouhých 5 minut. „Nové výsledky testů poskytují nezávisle ověřené údaje, které dokazují schopnost Virkonu S a Virkonu LSP účinně a rychle zahubit virus afrického moru prasat v reálných zemědělských podmínkách,“ podotýká Stephan Cho, vedoucí oddělení, které má ve firmě LANXESS na starosti dezinfekce, vakcíny a ochranu výrobků. Cho poukazuje na to, že jedině přísné kontroly vepřínů a dalších zemědělských zařízení a jejich následná dezinfekce uvedenými roztoky mohou zastavit šíření nemoci mezi zvířaty i mezi jednotlivými zemědělskými subjekty. „Můžeme tak předcházet této nebezpečné nemoci a kontrolovat ji,“ dodává Stephan Cho.

Společnost LANXESS se biologickou bezpečností zabývá více než 30 let. Díky tomu nabízí velkým i drobným zemědělcům a chovatelům vepřů odborné poradenství a zaměřuje se na klíčové prvky, které zamezují šíření moru. Patří mezi ně například podrobná kontrola a analýza povrchů, zařízení, vzduchu i systému dodávek pitné vody do zemědělských zařízení. Firma nabízí rady a řešení i v rámci výskytu moru u divokých volně žijících prasat. Další informace o nových dezinfekčních prostředcích firmy LANXESS naleznete na webové stránce www.virkon.com.

Předchozí článekPojištění nahodilého poškození je praktické, musíte si však umět vybrat
Další článekVydělávejte pomocí nevyužitého bytu
PR články, Linkbuilding (Zpětné odkazy) je SEO nástroj k zviditelnění vašeho webu. Linkbuilding (budování zpětných odkazů) SEO nástroj, pro publikaci PR článků. Zpětný odkaz PR článek Publikace PR článků PR články - publikujeme pouze na kvalitních webech. SEO nástroj, pro publikaci PR článků.