Má-li vést člověk normální a důstojný život, je zapotřebí, aby si na tento dokázal vydělat potřebné množství finančních prostředků. Bez peněz se totiž naprosto logicky nedá vést plnohodnotný život, bez těch se dá nanejvýš tak živořit někde na okraji společnosti. Což není nic záviděníhodného.

Ovšem je smutnou skutečností, že ne každý si je schopen vydělat dost na to, aby si mohl kdykoliv pořídit všechno to, co nezbytně potřebuje, a pokud možno navrch i něco, bez čeho by se sice obešel, ale po čem z nějakého důvodu touží.

A co si počít tehdy, když se peněz nedostává? Když by bylo třeba za něco platit, jenže není čím, protože má dotyčný jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou?

V takové situaci už zbývá často jen jediné východisko. A tím je půjčka.

Kdo nemá na to, aby hradil aspoň to nejdůležitější, co je mu k životu potřeba, může v těžkých chvílích zamířit do nějaké finanční instituce s úmyslem si tam nějakou půjčku vzít. Ovšem ani v tuto chvíli ještě není vyhráno. V takové finanční instituci totiž mohou žadateli vyhovět, ale také nemusí. 

Vyslovenými experty na zamítání žádostí o půjčku jsou banky. V nich jsou nastavena přísná pravidla, jimiž se půjčky řídí, a od těchto se nelze odchýlit. A kdo nesplní to, co se po něm žádá, odejde s nepořízenou.

Ovšem i pak lze zůstat v klidu. Protože i kdyby všichni ostatní poskytovatelé půjček zklamali, americká hypotéka nebankovní tu je i pro hodně komplikované případy vždy. U té stačí doložit jen minimální příjmy postačující v budoucnu k řádnému splácení, za tu se stačí zaručit nemovitostí, a než se žadatel naděje, může mít třeba až sedmdesát procent odhadní ceny oné nemovitosti, jež může následně za výhodných podmínek splácet i tři desítky let. Tady se nedělají drahoty, nic se neplatí předem, vše je vyřízeno rychle a pohodlně.

A komu by se nehodila americká hypotéka bez dokládání příjmů, jež člověk v dané chvíli nemá v takové výši, aby z nich dokázal existovat nebo aspoň vyhověl požadavkům bank, že?