Aby si člověk mohl pořídit zboží a služby, jež jsou k běžnému životu nezbytně zapotřebí, neobejde se bez alespoň přiměřeného množství finančních prostředků. Bez peněz se nedá za nic zaplatit a kdo se tudíž ocitne ve finanční nouzi, nemůže počítat s tím, že by mu ostatní vycházeli vstříc, že by pro něho někdo něco udělal nebo mu něco poskytl. Snad jedině s výjimkou milodarů, které ale nemají se životem na úrovni moc společného, které mohou leda tak pomoci s holým přežíváním.

Chce to zkrátka mít dost peněz. A když se těchto člověku z nějakého důvodu nedostává, musí si je tento buď urychleně vydělat, nebo alespoň půjčit.

Půjčka pak může být často tím jediným možným řešením. A to proto, že ji člověk vesměs získá daleko rychleji, než by si zvládl na to, co má být zaplaceno, vydělat. Půjčkou tak lze uhradit to, co nepočká, dá se za ni nakoupit, dají se z ní zaplatit účty, někdy lze takové peníze rovněž investovat do skomírajícího podnikání, vyplatit jimi exekuce, refinancovat nevýhodné úvěry…

Ovšem aby člověk půjčku získal, musí v první řadě splnit vše, co po něm finanční instituce, na kterou se obrátí, žádá. A to bývá často nad lidské síly. Zejména pokud žádá někdo, kdo je skutečně v nesnázích. A pokud někdo nedokáže obstát v bankách, měla by být jeho volbou nebankovní americká hypotéka. A to z toho prostého důvodu, že u ní uspěje skoro každý, včetně těch, kdo jsou pro banky zcela nezajímaví.

Jak i samy názvy některých z nebankovních půjček naznačují, dá se tu žadatelům leccos odpustit, nad lecčím se dá přimhouřit oko. I když se i u produktů jako hypotéky bez registru nebo hypotéka bez dokládání příjmů nezbytně zjišťuje, zda není žadatel beznadějně předlužený, i když se i zde požaduje doložení aspoň nějakých příjmů postačujících ke splácení, i když se i zde žádá záruka splácení, u tohoto typu půjček v podobě zástavy nemovitosti, lze tu uspět i v případech, kdy je na tom žadatel vážně zle.

A jsou to právě tyto nebankovní půjčky, díky nimž neskončí až na úplném dně ani ti, jimž by nikdo jiný nepůjčil, jež by všichni nechali na holičkách.

Předchozí článekWebhosting je klíčový pro prezentaci práce vaší firmy
Další článekKdyž má někdo problémy