Bez pojistky bydlení byste vůbec neměli fungovat. Proč? Ohrožujete tím vlastní existenci. Když nebudete mít uzavřenu pojistnou smlouvu a přírodní živly si pohrají třeba s vaší střechou, která bude potřebovat generální opravu, nebo když vás vykradou a odnesou si veškeré cennosti, co se bude dít? Buď dostanete finanční kompenzaci a vše rychle napravíte, nebo budete mít velký problém, protože na náhradu škod nebudete mít peníze. První varianta je jistě příjemnější. Jak si ale vybrat správně?

Nejlepší je volit nejširší rozsah

Pojišťovny nabízí 3 základní typy pojistek bydlení, jedná se o pojištění nemovitosti (kryje škody na budově), pojištění domácnosti (vztahuje se pouze na movité věci) a pojištění majetku, které je nejvýhodnější, protože kombinuje obě varianty a vztahuje se tedy na nemovitost i na věci movité. Je proto nejčastější volbou, o které byste měli uvažovat i vy.

Top produkt je vyřízen během několika minut

Mezi současnými nabídkami vítězí pojištění Bezpečný domov Plus, který na trh uvedla pojišťovna Ergo. Klienti ho v hodnocení na nezávislých finančních serverech označili za top produkt. Ovace sklízí i u chatařů, protož právě jim nově nabídly šanci si majetek komplexně pojistit. Dříve si mohli sjednat jen pojištění nemovitosti, takže nebyli dost dobře chráněni před zloději. Je výhodou, že Ergo maximálně zjednodušila proces sjednání pojistky, a to dokonce tak, že se klient vyhne nebezpečnému podpojištění. K vyřízení smlouvy totiž není potřeba odhad, klient musí pouze znát velikost obytné plochy v m2. Vše se navíc odehraje online, přímo na webu pojišťovny.

Další výhodné doplňky k pojištění

I když je majetkové pojištění rozsáhlé a kryje většinu běžných škod, je třeba myslet i na další rizika. Vyplatí se například mít pojištění odpovědnosti, které kryje před škodami, které způsobíte vy sami druhé osobě. Jak přesně funguje a kdy se skutečně vyplatí? Čtěte zde. Z dalších doplňků je příjemné mít pojištění prodloužení záruky nebo pojištění nahodilého poškození nebo odcizení.