Chladivý satén, hřejivé mikroplyšové povlečení, lehoučké péřové peřiny… k tomu pestrá škála barev a vzorů, která se u vás v ložnici může střídat podle vaší nálady. Dnes vás v ložnici nemusí hýčkat jen kvalitní nábytek, matrace a lůžkoviny, rozmazlit se můžete i materiálem, barvami a vzory lůžkovin. 

Co materiál, to jiný pocit ze spánku 

Jiný pocit z vašeho spánku můžete mít pokaždé, co vaše peřiny a polštáře čistě povlečete. Nejen že ucítíte čistotu a svěžest a vašemu nosu může lichotit pokaždé jiná vůně aviváže, nýbrž můžete vaše smysly potěšit pokaždé jiným materiálem. Jednou to může být hřejivý mikroplyš, který uvítáte hlavně během chladných nocí. Jemný plyš ve vás umocní dojem, že usínáte v sevření velkého plyšáka. Jindy se můžete zavrtat do peřiny povlečené do luxusního saténu, který příjemně klouže po pokožce. Satén vás může uchvátit natolik, že pod peřinu vklouznete nazí, jen abyste si jeho chladivý dotek užili na celém těle. Mimochodem má spaní bez pyžama řadu výhod, o tom však někdy jindy. Někdy můžete mít chuť na klasiku. To pak nejspíš sáhnete po bavlněném povlečení.  

Divili byste se, jak barvy a vzory ložního povlečení ovlivní váš spánek

S atmosférou v ložnici lze díky nejrůznějším barvám a vzorům povlečení doslova čarovat. Vybrat si můžete z široké škály jednobarevného povlečení. Nebo můžete upřednostnit barvy v kombinaci se zajímavým vzorem. Zejména děti pak nejlépe usnou v 3D povlečení

Díky široké nabídce barev ložního povlečení lze postel barevně sladit se zbytkem interiéru, nebo lze barvou a vzorem povlečení interiér ozvláštnit. Při výběru barvy ložního povlečení ale nejde jen o design. Barvy a vzory umí přímo ovlivnit náladu toho, kdo v ložnici spí. Bílá barva navozuje pocit jednoduchosti a čistoty. Zelená zlepšuje náladu. Naopak červená barva není úplně pro každého, protože působí dráždivě. Černá barva je symbolem luxusu. 

Symbolikou barev se však během zařizování vaší ložnice řídit nemusíte. Stačí, když si ustelete podle vašich představ.