Kde nejvýhodněji uzavřít smlouvu o cestovním pojištění?

Ať je léto nebo zima, na dovolenou se jezdí stále. Pokud si chcete užít svou zaslouženou dovolenou v klidu a v pohodě, vyplatí se ještě před odjezdem sjednat cestovní pojištění.

Pojištění na pobočce v místě bydliště

První možností je zajít do nejbližší pobočky v místě Vašeho bydliště a pojistku si sjednat přímo v kanceláři.

Uzavření cestovního pojištění u zdravotní pojišťovny

Další možností je obrátit se na zdravotní pojišťovnu u které jste pojištěni. Pojišťovny dávají často svým klientům na cestovní pojištění zajímavé slevy.

Cestovní pojištění online

Nejvýhodnější možností však je sednout si k PC a chvilku brouzdat na internetu. Narazíte na spoustu srovnávačů. Některé Vám pošlou srovnání na email, u jiných Vás bude kontaktovat finanční poradce. Nejrychlejší variantou je pokud požadované srovnání dostane ihned spolu s možností zároveň uzavřít smlouvu.

Stačí zadat údaje potřebné ke srovnání jako je datum odjezdu, datum návratu, cíl a typ cesty, počet cestujících. Vliv na cenu má také to, zda cestujete jako rodina. Srovnávač cestovního pojištění Vám po chvíli naservíruje přehledný soupis nabídek jednotlivých pojišťoven. Na Vás je, aby jste si vybrali tu, která Vám nejvíc vyhovuje.

Podle čeho vybrat nejvýhodnější cestovní pojistku?

Nevybírejte však bezhlavě jen podle nejnižší ceny. Podívejte se na výši plnění – limity krytí. U některých pojistek můžete mít zaplaceny jen léčebné výlohy. V případě úrazu byste nedostali nic, k tomu potřebujete úrazové připojištění. Určitě je vhodná sjednaná asistence, na kterou se v případě nečekaných problémů v zahraničí můžete obrátit. Pokud cestujete s dětmi je vhodné mít smluvně ošetřenou také odpovědnost za škodu. V případě ztráty kufru či jeho poškození, oceníte pojištění zavazadel.

Projděte si v klidu všechny položky a výši limitů a pak se rozhodněte, které pojišťovně dáte přednost. V případě nečekaných nepříjemných situací to bude právě limit krytí, podle kterého dostanete odškodnění.

Redakce PressMedia

Doporučuje další zajímavé články na mediích

StyleMag

In-In

GoldBach

Comments are closed.