C.I.C. Jan Hřebec s.r.o. je přední český výrobce vzduchotechnických a klimatizačních jednotek vlastní konstrukce.

Vývoj s výrobou prvních prototypů pro zkoušky a certifikaci ve státní zkušebně v Hostivaři byl započat již v roce 1993. Od roku 1994 jsou jednotky vyráběny pro tuzemský trh a export do celého světa. Bohaté zkušenosti ve vývoji a výrobě vzduchotechnických jednotek se promítly do dalšího rozvoje firmy i výrobního sortimentu.

V současné době dodává kompletní sortiment jednotek pro centrální distribuci a úpravu vzduchu i jednotek pro decentralizovanou úpravu vzduchu. Jednotky splňují požadavky pro instalaci do prostředí hygienického, do čistých prostor, do míst s nebezpečím výbuchu, a splňují i požadavky na seismickou odolnost. Jako specifické provedení nabízí i jednotky pro vysoké teploty a tlaky.

Na veletrh Aquatherm Nitra přichází s kompaktní klimatizační jednotkou H-Block určenou pro dopravu a úpravu vzduchu v normálním prostředí s teplotou okolí -30°C až + 40°C a v rozsahu průtoku vzduchu 2.000 – 8.000 m3/h.

Jednotka umožňuje rekuperaci, ohřev, chlazení, směšování a filtraci vzduchu. Velkou výhodou jednotky je její kompaktnost, malé rozměry a sací a výtlačné otvory, které jsou umístěné na horní straně jednotky. Jednotka je standardně dodávána s kompletní regulací naprogramovanou již od výrobce. Uživatel jednotku ovládá pomocí LCD displeje, který je umístěn na vnější obslužné straně jednotky.

Jednotka je vyráběna jako kompaktní. Kompaktní klimatizační jednotku tvoří originální bezrámová konstrukce, která je složena z 50 mm silných samonosných sendvičových panelů. Plášť je tvořen pozinkovaným, lakovaným plechem nebo nerezovým plechem tloušťky 0,8 mm.

K výrobě vzduchotechnických a klimatizačních jednotek jsou používány ty nejkvalitnější komponenty dodavatelů ze zemí Evropské unie. Společnost C.I.C Jan Hřebec s.r.o. zavedla certifikaci  ISO 9001 a úspěšně udržuje systém managementu jakosti dle požadavků ČSN EN ISO 9001:2008. Při návrhu a výrobě používá moderní CAD a CAM systémy a CNC stroje.

V současné době vyrábí a dodává jednotky již třetí generace a v roce 2016  překročila hranici 14 tis. vyrobených jednotek.

Redakce PressMedia

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus

PressExpress

Zprávy Dnes

2 KOMENTÁŘE

Comments are closed.