O potravinové alergii by měl vědět každý nadšený chovatel koček. Jedná se totiž o velmi nepříjemné onemocnění. Nesnášenlivost organismu vůči konkrétní potravině může přijít zcela bez varování. Změny můžete pozorovat fyzického i psychického rázu. Neléčená alergie ve vážném stádiu může kvalitu života zvířete otočit o celých 180 stupňů. Je proto důležité svou kočku opravdu pečlivě pozorovat a na symptomy skutečně reagovat.

Co alergie způsobuje?

Alergii u kočky způsobuje nedostatečně strávená bílkovinná složka potravy, jež pronikne stěnou střeva. Následkem pak jsou vážné dermatologické i zažívací problémy. Nejčastěji se setkáváme s nesnesitelným svěděním na různých částech těla – na uších, hlavě, podpaží, tříslech, na břiše a v anální oblasti. V těchto místech dochází k intenzivnímu drbání a také vykusování srsti. Po určité době můžete také pozorovat nápadné lysé a zarudlé plochy.

Nejrizikovějším alergenem bývá hovězí, rybí a drůbeží maso. Bohužel ale také mléko, které ke kočkám neodmyslitelně patří. Po pozření takového alergenu dochází k reakci velmi rychle. To samozřejmě působí i na psychiku kočky, která může být nervózní a celkově se chovat nezvykle.

Jak alergii léčit?

Potravinová alergie patří k těm nejčastějším alergiím vůbec. Paradoxně, vypozorovat jí není vůbec jednoduché. Důležité proto je při jakémkoliv podezření navštívit odborníky. Ti ze vzorku krevního séra zjistí, zda se jedná o alergii či jiné onemocnění. Pokud je test pozitivní, bude vám doporučena další léčba. Naprosto klíčové je pak zamezit zvířeti kontaktu s alergenem a pravidelně podávat doporučenou medikaci.

Alergie není konec světa. Se současnou veterinární medicínou jsou možné zázraky. Kvalitu života kočky tak lze při správné péči zcela zachovat.

Předchozí článekLenovo představuje dostupnou rozšířenou realitu v zařízení PHAB 2 Pro
Další článekVsaďte na luxusní vzhled se smartphonem Moto M
PR články, Linkbuilding (Zpětné odkazy) je SEO nástroj k zviditelnění vašeho webu. Linkbuilding (budování zpětných odkazů) SEO nástroj, pro publikaci PR článků. Zpětný odkaz PR článek Publikace PR článků PR články - publikujeme pouze na kvalitních webech. SEO nástroj, pro publikaci PR článků.